YetkinDomain.Com

Sitemizi En İyi Şekilde Görüntülemek İçin Mozilla Firefox u İndirmenizi Tavsiye Ediyoruz.Diğer Tarayıcılarda Görsellik Açısından Sorun Yaşayabilirsiniz.

Platin Üyelik

Reklam Verin


  YetkinDomain.Com Forum Kuralları

  Paylaş
  avatar
  Shinobi  Erkek Terazi Ejderha
  Mesaj Sayısı : 404
  Doğum tarihi : 05/10/88
  Yaş : 30
  Nerden : Konya
  İş : Öğrenci
  Başarı Puanı : 74595
  Kayıt tarihi : 19/09/08

  Kullanıcı Durumu
  Yetkin Para Yetkin Para: Sınırsız
  Özel Üyelik Özel Üyelik: Platinum
  Cashout Cashout: Sınırsız Cashout

  default YetkinDomain.Com Forum Kuralları

  Mesaj tarafından Shinobi Bir Perş. Nis. 30, 2009 8:26 pm  YetkinDomain.Com Forum Kuralları ( Son Güncelleme: 30 Nisan 2008 )

  YetkinDomain.Com Sitesi Genel Kullanım şartları, sitemizin etkin, verimli ve düzenli olarak kullanımını sağlamak için, üyelerimizin seviyeli paylaşımlarda bulunabilmeleri, forumda gereksiz mesaj kirliliğine sebep vermemek için koyulmuştur.

  Bu kurallar forumun genel çerçevesini çizmekte ve sizi bu kurallara uyma yükümlülüğü getirmektedir. Lütfen bu kuralları tam olarak okuyunuz. Sitemize üye olmanız çerçevesinde bu kuralları kabul edeceğinizi unutmayınız.

  Kullanıcı Adları

  * Site ve forum kullanıcıları, üye isimlerinde herhangi bir şekilde reklam içerecek kelimeler ve/veya cümleler kullanamaz. Kullanıldığı kullanıcı adı takdirde forum yetkilileri tarafından uyarılarak değiştirilir.
  * Tercih edilen isimler site adresleri, posta adresleri, kutsal değerlere ait kelimeler, siyasi içerikli kelimeler, argo kelimeler içermemelidir.
  * Kullandığınız isim admin,moderatör veya başka bir kullanıcının ismine yakın şekilde olmamalıdır.

  Reklamlar

  * Site Yönetimi YetkinDomain.Com ve Forumlarının uygun yerlerinde istediği her türlü reklamı yayınlama hakkına sahiptir.
  * YetkinDomain.Com Yönetiminin yayınladığı reklamların doğruluğunu, gerçekliğini, geçerliliğini, güvenilirliğini hiçbir şekilde garanti etmez.
  * YetkinDomain.Com Yönetimi yayınlanan reklamlardan dolayı oluşabilecek herhangi bir zarar konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

  Forum Dili ve Üslup

  * Forum dili Türkçe’dir. Başka bir dil kullanmak çevirisi belirtilmedikçe veya çok önemli olmadıkça yasaktır.
  * Türkçe'yi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz. Yazdığınız mesajlarda mümkün olduğu kadar herkesin anlayabileceği tarzda cümleler seçiniz; çünkü konu dâhilinde herkes sizin kadar uzman olmayabilir.

  Etik

  * Forum ortamında genel ahlâk kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız. (Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle foruma cevap yazarak tartışma başlatmayınız ve durumu özel mesajla forum yöneticilerinden birine bildiriniz.)
  * Kullanıcılar site ve forum içerisinde kesinlikle argo içeren kelimeler kullanamaz. Kullanıldığı takdirde yetkili moderatör tarafından uyarı seviyesi arttırılır. Eğer hareket ve davranışlarda değişiklik yoksa üye site ve forumdan süreli veya süresiz olarak uzaklaştırılır.
  * Site ve forum içerisinde tartışma, rekabet ortamı yaratmak kesinlikle yasaktır. Bu tür davranışlar içerisinde bulunan üyelerimizin yazdığı konu ve/veya mesajlar yetkili moderatör tarafından uyarılmadan silinir.

  Konular

  * Kullanıcılar konuları mutlaka ilgili forum kategorisinin altına açmalıdırlar. Hatalı yerlere açılan konuların silinmesi veya taşınması forum yönetimine bağlıdır. Silinen veya taşınan konular için mazeret kabul edilmeyecektir.
  * Konuların başlıkları konu içeriğini en iyi ifade edilecek şekilde seçilmelidir. Konu içeriğini anlatmayan başlıklara sahip konular silinecektir. "Lütfen bakın", "acil", "önemli", "harika site" gibi başlıklarla konu açmayınız.
  * Konuların başlıkları Normal tümce düzeninde veya sadece kelimelerin ilk harfleri büyük şekilde olmalıdır. Noktalama işaretleri ve harfler tekrarlanmamalıdır. (!!!,"heeeeeyyyyt" vb.)

  Mesajlar

  * Foruma yazılan mesajların içeriğinden ve yazdıkları mesajdan doğabilecek yasal yükümlülüklerden tamamen mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı YetkinDomain.Com sitesi ve yönetimi hiçbir sorumluluk kabul etmez.
  * T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  * Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Topluluk Örnekleri: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)
  * Tehdit edici, küfür veya argo kelime içeren, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak yasaktır.
  * Forum kullanıcıları hakkında, kullanıcıyı yaralayıcı, küçük düşürücü ve/veya kullanıcıya hakaret içeren sözcük ve/veya cümlelerin kullanılması yasaktır.
  * Sitemizde, nedeni her ne olursa olsun siyasi içerikte herhangi bir bilgi paylaştırılamaz. Konu başlıkları ve cevaplarda; siyasi konulara giren ibareler, kalıplar, spotlar kullanılamaz.
  * Sitemizde warez statüsüne giren, haksız kazanç elde etmeye yönelik (autoclicker, autosurf vb.) programların dağıtılması, tanıtılması ve kullanılmasının önerilmesi yasaktır.
  * Her türlü taciz edici yazı yasaktır.
  * Forumun quote (alıntı) ve attachment (dosya ekleme) özellikleri gerekmedikçe kullanılmamalıdır.
  * Büyük harfle yazı yazmak bağırma anlamına gelir ve aşırıya kaçmadan, yalnızca bağırdığınızı ifade etmek için kullanın. Bunun yanında boş, anlamsız ve kısa mesajlar da yazılmamalıdır.
  * Mesajların tamamının renkli, büyük harflerle, büyük fontla, kalın ve/veya italik yazılması yasaktır.
  * Çok gerekli olmadıkça ardarda mesaj atmak yerine "Düzenle" özelliğini kullanarak gereksiz mesaj yığını oluşturmaktan kaçınınız.
  * Forum genelinde sohbet ortaymış gibi ikili sohbetlerden kaçınınız. Bu tarz sohbetleriniz için forum içindeki Özel Mesaj bölümünü, IRC sunucularını veya ICQ ve Messenger benzeri sohbet programlarını kullanınız.

  Özel Mesajlar

  * Forumda kişisel olarak özel mesaj yolu ile içerik hakkında yöneticilerden ve moderatörlerden bilgi talep edilemez. Gerek sitenin üye sayısı ve iş yükü ve gerekse aynı sorunlara karşılaşanlara yardım maksadıyla lütfen sorunlarınızı ilgili forumlara yazınız.
  * Özel Mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli, rahatsız edici mesaj ve site yöneticilerine soru gönderilmesi kesinlikle yasaktır.


  İmzalar, Kişisel Tanıtım ve Profil Mesajları

  * İmzalarda sitemizin görselliğini bozacak materyallerin konulması yasaktır.
  * Cinsel,hack,korku,şiddet içerikli materyallerin konulması yasaktır.
  * YetkinDomain.Com Yönetimini yada sitemizi kötüleyecek materyallerin konulması yasaktır.
  * Forumdaki bir kullanıcıyı kötüleyecek materyallerin konulması yasaktır.
  * YetkinDomain.Com benzeri ortaklık programı sunan yada internetten kazanç sitelerini tanıtan sitelerin imzaya konulması yasaktır.


  Moderatör Yetkileri

  Sitede görev yapan moderatörler, gerekli gördüğünde yukarıdaki kurallara uymayan mesajlarda ve üye hesaplarında gerekli işlemleri yapmakta yetkilidir. Yukarıdaki kurallarda yer almayan konularda takdir hakkı moderatörlerdedir. Özel mesaj ile uyarıldığınızda gerekli değişiklileri yapmakla mükellef olursunuz.

  Özel Kurallı Forum Kategorileri

  Bu sitede bazı forum kategorileri Genel Forum Kuralları ile belirtilen kuralların dışında foruma ait FORUM ÖZEL KURALLARI içerebilir. Bu kurallar ilgili forumun üstünde duyurulur ve üyeler bu forum kategorilerinde kaldığı sürece, FORUM ÖZEL KURALLARI'na da uymakla yükümlüdür.

  Kişisel Bilgilerin Kullanımı

  * Site üyeliği beraberinde bazı özel bilgilerinizin belli kurallar çerçevesinde kullanımını gerektirebilir.
  * E-postanız site duyuruları için kullanılabilir. Posta kutunuza düzenli olarak forum duyuruları gönderilebilir. Fakat e-postanız hiçbir üçüncü şahıs ile kesinlikle paylaşılmaz ve gizli tutulur.
  * Site erişim bilgilerinizi (kullanıcı adı ve parola) yöneticilerimiz dâhil kimse ile paylaşmayınız. Gerekli olursa forum yöneticileri zaten sizin hesabınıza erişebilecek yetkiye sahiptirler.
  * Sitede kendinizi gizlemeye yönelik olarak üye adı olarak görünecek bir takma isim (nick) kullanımı tüm üyeler için önerilir. Kayıt formunda ve profilinizde bu takma adı görebilirsiniz. Bu takma adı moderatörlere başvurarak değiştirebilirsiniz.
  * Forumumuza kayıt olurken ve/veya mesaj gönderirken kullandığınız IP adresleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Resmi kurumlarca yapılacak bir başvuru halinde bu bilgiler paylaşılacaktır.

  Sorumluluk

  YetkinDomain.Com forumlarını kullanarak ya da siteye üye olarak bu kuralları peşinen kabul ettiğiniz varsayılır.

  Copyright © 2008-2009 YetkinDomain.Com


  _________________

   Forum Saati Çarş. Ara. 12, 2018 7:05 am